Študijný program

Expert MBA

5 648 €

s DPH

Študijný program poskytuje dokopy 13 študijných modulov, okrem balíka ŠTART a PROGRES navyše ďalších 5 modulov, vďaka ktorým získate vedomosti z oblastí, ktoré sú nevyhnutné pre každého úspešného podnikateľa.

22 dní

Podľa rozvrhu

Offline

Typ

Pokročilý

Úroveň

5.0

Hodnotenie

O programe

Úspech je potrebné predovšetkým nastaviť v hlave, preto sa popri štúdiu podnikateľských zručností budeme venovať aj témam koučingu, NLP technikám, komunikácii, efektívnym marketingovým
a PR nástrojom, podnikateľskému selfpromu a spoločne prejdeme aj do zóny mimo komfortu, aby sme posunuli limity podnikania o kúsok ďalej.

Program EXPERT je nezabudnuteľnou sériou výnimočných stretnutí, počas ktorých sa transformujete z podnikateľa na vedomého podnikateľa, hľadajúceho nielen výnosy, ale aj šľachetnejšie ciele
a možnosti vrátiť komunite a spoločnosti svoj prínos.

Diplom z ukončenia postgraduálneho štúdia poskytne kredibilitu vašim podnikateľským vedomostiam a zvýši váš profesionálny
a osobný kredit.

Pre koho

Čo získam

Trvanie

Študijný harmonogram

11. - 12.5.2024 (osobne)

01. Podnikateľský plán ako základ podnikania

Vízia, poslanie a ciele firmy

Viete jasne a v skratke popísať, v čom je vaša spoločnosť výnimočná? Rozumie tomu aj váš potenciálny zákazník? Prečo je dôležité, aby každý podnikateľ mal jasne stanovenú víziu a poslanie? Akú presne funkciu majú správne navrhnutá vízia, poslanie a ciele?

Psychológia produktovej komunikácie

Pre koho je váš produkt navrhnutý? Ako ho používajú vaši zákazníci? Aký problém im váš produkt pomohol vyriešiť alebo aké výsledky im pomohol dosiahnuť?

Definovanie ideálneho zákazníka

Ak sa snažíte svojou ponukou osloviť všetkých, ľahko sa stane, že tá ponuka nebude rezonovať s nikým. Máte jasno v tom, kto presne je váš zákazník? Ako ho definujete, kde ho zasiahnete? Ako hovorí, ako vníma a rieši výzvy okolo seba a ako mu vy v tom pomáhate?

Definovanie konkurenčných výhod

Máte pravdivo zmapované svoje podnikateľské prostredie? Nemeškajte za konkurenciou, pripravte sa už dnes. V čom spočívajú vaše konkurenčné výhody? Budujete konkurenčné výhody na faktoch, ktoré sa dajú skopírovať a dobehnúť za 6 mesiacov? Ako na to správnym spôsobom?

Analýza silných a slabých stránok podnikania

Vedome robiť rozhodnutia na základe svojich silných stránok vás rýchlo posunie dopredu. Naučme sa, ako na to! Ako zdvojnásobiť to, čo funguje, využitím silných stránok? Ako šetriť čas vyhýbaním sa slabým stránkam?

Finančný rozpočet a obchodná strátegia

Ako stanoviť realistický finančný plán a navrhnúť obchodnú stratégiu, ktorá vás dostane k cieľom? Ako definovať plán, ktorý je šitý na mieru práve vám? Ako plniť ciele rozdelením plánov na akčné úlohy?

Akčné kroky na dosiahnutie cieľa

Ako nielen stanoviť poriadnu stratégiu, ale aj sa dostať k jej plneniu? Ako napojiť čiastkové úlohy na plány, aby ste sa krok za krokom posúvali k cieľom? Čomu sa vyhýbať, aby ste v tomto kroku nezlyhali ako väčšina priemerných podnikateľov?

25. - 26.5.2024 (osobne)

02. Spoznaj svoje skutočné ja

Väzenie ega

Ako funguje náš mozog a náš psychologický aparát? Prečo sa takto evolučne vyvinul? Aké sily v nás pôsobia, keď stretneme určité „spúšťače“ a prečo? Ako s týmito silami konštruktívne narábať?

Generačný vzor

Odkiaľ plynú naše hodnoty, ktoré tvoria prizmu, cez ktorú sa pozeráme na svet? Akým mechanizmom ich preberáme? Čo všetko dostaneme do vienka s tým „rodičovským vzorom“, ako sa tento prejavuje a čo robí? Každý má generačnú záťaž. Ako tieto vzorce roztaviť?

Žijeme v sociálnej samote

Ako vyrastáme a ako si ukladáme hodnoty a presvedčenia, ktoré nám pomáhajú fungovať? Táto koláž presvedčení, domnienok, identifikácií a hodnôt je pre každého unikátna a tvorí prizmu, cez ktorú sa pozeráme na svet. Neexistujú dve úplne rovnaké prizmy, preto nás nikto nikdy nemôže naplno pochopiť.

Nosíme masky, hráme mnoho rolí

Čo sú tieto roly? Matka, manželka, otec, manžel, kamarát, obchodný partner, kolega, známy, dieťa… Tých rolí je neúrekom a striedajú sa nevedome ako na autopilote. Kým hráme určitú rolu, nie sme sami sebou. Kto je ten, čo všetky tieto roly nosí?

Každý človek je zrkadlo

Prečo nevidíme, že keď hovoríme inému, hovoríme sebe? Prečo obviňujeme druhých za to, že v nás vzbudili hnev, napätie či podráždenosť? Čí je to hnev, napätie či podráždenosť? Ako to pretaviť

v aktívny nástroj?

Nájdenie sebavedomia

Deti sa rodia plné lásky a bez strachu. Tak ako sa dopracujeme k strachu? Ako sa posunieme od možnosti k nemožnosti? Prečo nám časom ubúda zo sebavedomia? Ako ho získať späť?

Na generačnom kolotoči

Ako identifikovať staré generačné pocity a vzorce?  Ako sa vymaniť z opakovania chýb, riadených generačnými vzorkami? Ako s nimi pracovať vedome v osobnom živote, aj v podnikaní?

15. - 16.6.2024 (osobne/online)

03. Firemná kultúra ako pilier stability a úspechu

Firemná kultúra

Máte zrozumiteľne zadefinovanú firemnú víziu a ciele, vedia vaši zamestnanci, kam vaša firma smeruje? Viete odprezentovať vašu firemnú kultúru a hodnoty, ktoré vyznávate? Položte základy vašej firmy s vedomím odvážnej vízie a stanovením merateľných cieľov.

13. - 14.7.2024 (osobne/online)

04. Efektívna organizačná štruktúra pre firmu každej veľkosti

Organizačná štruktúra

Ako budovať tímy? Ako nastaviť efektívny systém fungovania v spoločnosti každej veľkosti a prečo je dôležité pracovať s typológiou osobnosti, aby vaša firma rástla? V každej fáze rastu podniku viete nastaviť systém, vďaka ktorému bude vaša spoločnosť fungovať na autopilota.

20. - 21.9.2024 (osobne/online)

05. Čas sú peniaze - ako ho ovládnúť

Time manažment

Efektívne techniky time manažmentu, vďaka ktorým získate čas na svoju stranu. Tipy, ako si môžete odsledovať svoju pracovnú vyťaženosť a obmedziť prokrastináciu, techniky práce s delegovaním úloh, vyhodnocovaním a strategickým usporiadaním svojho pracovného kalendára.

12. - 13.10.2024 (osobne/online)

06. Správnymi nástrojmi k vysokej finančnej inteligencii

Cashflow

Finančné zdravie je základ každej úspešnej spoločnosti, naučte sa, ako sa oň starať, aby vaša firma rástla a mala dostatok cashflow. Ako dokážete skrátiť dodací čas a fakturovať v rýchlejšom časovom slede? Jednoduché, no vysoko účinné tipy, ako sa popasovať s cashflow, ako komunikovať ceny vašich služieb a ako nastaviť systémy v prospech príjmov na vašom firemnom účte.

9. - 10.11.2024 (osobne/online)

07. Nastavte si cestu k úspechu: účtovníctvo, právo a procesy

Účtovníctvo

Právne minimum, účtovné minimum, ako porozumieť účtovným závierkam a daňovému priznaniu, aby
z vašich znalostí profitovala vaša spoločnosť? Súčasťou modulu sú prednášky externých odborníkov, ktorí vďaka mnohoročným skúsenostiam poradia firmám rôznych veľkostí a s rozličnými výzvami.

7. - 8.12.2024 (osobne/online)

08. Riadenie projektov v 21. storočí

Projektový manažment

Odborné vzdelávanie na osvojenie si certifikovanej metodiky. Ako riadiť procesy vo firme tak, aby boli kvalitné, pre každého ľahko zrozumiteľné a najmä ušetrili čas? Ako správne nastaviť zadanie projektu
a vyhodnotiť ho, aby bol prínosom pre vašu firmu aj po ukončení? Nastavte firemné procesy od začiatku správne.

25.1.2025 (osobne/online)

09. Komunikácia a predaj

Obchodné zručnosti

Obchodné zručnosti a správna komunikácia smerom k zákazníkom aj k svojim zamestnancom je základ každej zdravej firmy. Zistite, aké predajné techniky a komunikačné triky dokážu akcelerovať vaše podnikanie a naplniť obchodnú stratégiu čo najefektívnejšie.

26.1.2025 (osobne/online)

10. Predaj a marketing v harmónii

Marketing a predaj

Keď bude obchodné a marketingové oddelenie v harmónii, vaše produkty a služby nájdu svojho ideálneho zákazníka. Ako dosiahnuť efektívne výsledky, maximalizovať svoje úsilie, nastaviť kampane
v súlade so svojou stratégiou a kde hľadať ideálneho zákazníka? Tipy a triky na tvorbu dobrého marketingu, ktorý bude výnosným nástrojom vášho predaja.

8.2.2025 (osobne/online)

11. Ako využiť koučing v podnikaní

Koučing

Naučte sa, ako správne komunikovať so svojím zákazníkom a navnímať jeho potreby, ako rozpoznať jeho komunikačný profil a ako si zadefinovať ten váš. Využívajte komunikačné štýly v prospech vášho podnikania a zabezpečte svojej firme úspešný rast.

9.2.2025 (osobne/online)

12. Selfpromo podnikateľa

Selfpromo

Prosperujúca spoločnosť potrebuje úspešného reprezentanta, ktorý sa orientuje v biznise, ale aj spoločenskej etikete a štýle. Navyše, rozumie, čo je podstatou dobrého PR a ako ho dosiahnuť. Vydajte sa s nami do sveta veľkého biznisu a vytvorte si plán svojho úspešného selfproma.

2025 (osobne)

13. Výstup z komfórtnej zóny a prekonávanie prekážok

Výstup z komfortnej zóny

Cesta podnikateľa nie je vydláždená zlatým asfaltom, ale má aj svoje zákruty. Ukážeme vám, ako pokoriť limity svojho podnikania búraním hraníc svojej komfortnej zóny. Na tejto ceste zistíte, kto je váš tímový hráč, líder tímu, nasledovateľ alebo individualista, na ktorého sa nedá spoľahnúť. Vďaka pádom dokážete ešte viac zažiariť.

2025 (osobne)

14. Promócie a slávnostné udeľovanie titulov

Udelenie titulu MBA

Každá cesta raz končí. Vzdelávanie v akadémii končí slávnostnou promóciou a oslavou zaslúženého úspechu. Ukážeme vám, prečo je dôležité svoje víťazstvá oslavovať a čo vám môže sebaocenenie
v budúcnosti priniesť.

Mgr. Natália Vicsápi, MBA, LL.M

Mentorka a terapeutka

Ing. Monja Prole, MBA

Poradca v oblasti podnikania

Ako hodnotia moduly naši absolventi

Úprimné slová od niektorých našich absolventov, ktorí úspešne dokončili všetky moduly

Absolvovaním kurzu som získal hodnotné vedomosti a nástroje, ktoré mi pomohli úspešne dosiahnuť moje ciele. Lektorka Monja vynikla svojou odbornosťou a profesionálnym prístupom, vďaka čomu som sa cítil podporený a motivovaný na svojej ceste k dosiahnutiu akademického titulu MBA. Kurz  prekonal moje očakávania a poskytol mi ucelený pohľad na svet podnikania. S nadšením hodnotím moju skúsenosť ako výbornú.

Ing. Juraj Zaťko. MBA
Birdline s. r. o.

Ak chcete dostať svoj biznis na vyšší level, máte pocit, že ste sa zasekli, alebo nad podnikaním ešte len uvažujete, Akadémia Ja vs. Podnikateľ je azda jediné miesto na Slovensku, kde sa dostanete k výborným informáciam, príbehom, radám a praktickým tipom, ako riadne podnikať. Navyše, ešte si nájdete super komunitu ľudí, s ktorými sa spoznáte nielen na podnikateľskej, ale i ľudskej úrovni a uvidíte, že sa budú diať „veľké veci“. Pre mňa top rozhodnutie tohto roka.

Alan Behul, MBA
TRIANGEL DESIGN s. r. o.

Vďaka akadémii som si uvedomila moje najsilnejšie pracovné stránky, vďaka ktorým môže moje podnikanie akcelerovať. Množstvo uvedomení, nových poznatkov a najmä informácií z iného uhla pohľadu mi dovolili premýšľať nad podnikaním v inom svetle, vo väčších rozmeroch a bez strachu. V Natálii a Monji mám pri sebe skúsené mentorky, ktorým môžem hocikedy zavolať a poradiť sa a vďaka ich cenným biznisovým radám napredovať v podnikateľských aktivitách. 

Prečo sa rozhodnúť pre nás?

Bezpečné prostredie

Stretnutia v dôvernom a bezpečnom prostredí pomáhajú podnikateľom prekonávať prekážky.

Skúsenosti odborníkov z praxe

Moduly akadémie sú obohatené o prednášky expertov, ktorí prinášajú odborný pohľad do témy.

Zameranie na výsledky

Cvičenia a praktické zadania orientované na výsledky dávajú podnikateľom možnosti neustáleho rastu.

Objavenie svojho skrytého potenciálu

Každý modul prináša nové poznatky, vďaka ktorým sa podnikatelia učia nielen o svojom podnikaní, ale aj sami o sebe.

Profesionálny networking

Riadený networking umožňuje rýchlejšie rozširovať sieť vašich kontaktov a nadväzovať strategické partnerstvá.

Bezplatná konzultácia

Neodkladajte viac svoj úspech a prihláste sa na podnikateľské štúdium už dnes. Začnite podnikať lepšie, efektívnejšie a robte viditeľné kroky vpred. Vyplnením tejto prihlášky si prednostne rezervujete svoj termín, keďže počet miest je obmedzený.